3.FolkFest na Statku už 2.července!!

22.03.2016 08:53

Příprava na letošní ročník folkfestu nezačala vůbec dobře.Požádali jsme totiž o dotaci město Znojmo, aby se vše nemuselo platit jen z vlastních zdrojů a vstupného, které je ale vzhledem k nabídce spíš symbolické-první ročník byl zadarmo, druhý padesát korun. Říkali jsme si, že jde o zajímavou akci, která má stoupající návštěvnost / na druhý ročník přišlo už přes 80 lidí / a je v zájmu města ji podpořit. Jak jsme byli naivní! Výsledek je totiž 0. Slovy: nula. Město prostě tuhle akci,  kterou by Masaryk nazval ryzí občanskou aktivitou, nijak nepodporuje. Dobrá tedy. Až se z festivalu stane událost regionu, což se jednou stane, smetanu tedy slízneme sami :-)

/Naštěstí začíná mít tato akce své příznivce a někteří z nich se nás rozhodli různými způsoby podpořit, za což moc děkujeme. A vítáme do „klubu“ samozřejmě každého dalšího..../

Po otázkách, které po odmítnutí ze strany města přirozeně následovaly, se hlavní pořadatel Petr Šuba rozhodl v akci folkfest pokračovat. Díky tomu jsem mohl pokračovat v organizaci třetího FolkFestu na Statku a v současné době je program vlastně hotový.

Příznivci dobré muziky, a podotýkám, že nejenom té folkové, se tedy i letos mohou těšit na spoustu zajímavých postav z českého a moravského hudebního světa:

Roman Dragoun, legenda moravského rocku, součást skupin Progres II, Futurum, Stromboli, T4...., známý znojemský undergroundfolkař Záviš,  z Jindřichova Hradce přijede legenda jihočeského folku Jen tak tak, čekáme na potvrzení bluesmana Toma Jégra, který by se na třetím folkfestu měl představit v akustické podobě, na což jsem tedy opravdu zvědavý

malá ochutnávka je tady:

https://www.youtube.com/watch?v=DSml9-ITSgU   

Samozřejmě se objeví Aladin trio, snad už i s novou zpěvačkou,  z Pelhřimova dorazí  folková legenda 4zdi, která letos oslaví už 15 let a která loni dorazila jen v částečné sestavě. I tak dokázala, že si své jméno na folkovém star heaven zaslouží a tak je fajn, že letos zahraje ve Znojmě znovu a to v kompletní sestavě.

Vítěz všech Port z loňského roku Melda dorazí i s kytaristou z jeho dalšího projektu, rockových Třetích zubů, z moravských vinic Velkých Bílovic přijede další zajímavý host, vzdělaný muzikant a učitel hudby písničkář Marian s kapelou Úlety a tak bych mohl pokračovat..

No řekněte, nestojí za to si druhého července udělat čas a přijít na fesťák?

Tak nezapomeňte: 2.7.2016 3.FolkFest na Statku ve Znojmě!